New Page 3

فرآوری و پروسسینگ گوشت و مرغ امروزه از مهمترین بخش های شرکت های تولیدی فرآورده های گوشتی می باشد.

این فرآیند یکی از مراحلی است که تاثیر تعیین کننده ای در کیفیت محصول نهایی دارد.

ماشین آلات این بخش می تواند ماشین آلاتی باشدکه کار استخوان گیری و تفکیک گوشت از غظروف و استخوان را انجام می دهد مانند سپراتور باشد و یا دستگاه هایی از گروه بادر که از مطرح ترین و تخصصی ترین سازندگان این صنعت می باشد.

نوع دیگر ماشین آلات این بخش دستگاه هایی است که طی فرآیندی نسبتا پیچیده وزن محصول را افزایش میدهد. بدین صورت که در طول فرآیند با کنترل خصوصیات محصول اولیه به افزایش وزن آن و نرم کردن بافت های سخت می پردازد.از این گروه دستگاه ها می توان به دستگاه تامبلر اشاره کرد. تامبلر در معنای لغوی به معنای لیوان می باشد و دستگاهی است که در یک فرآیند کنترل شده در حالت خلا و با سیستم کنترل دما گوشت را ورز داده و وزن آن را افزایش میدهد. به عنوان مثال با ورود یک تن گوشت در نهایت شما شاهد خروجی حدود یک و نیم تن خواهید بود. یک تامبلر خوب دستگاهی است که بدون تاثیر بر خصوصیات فیزیکی و شیمیایی محصول هیچ تاثیری بر دمای اولیه آن نگذراد و این مهم تنها زمانی رخ خواهد داد که آن مجهز به سیستم خنک کننده باشد.

از دیگر موارد خط فرآوری می توان به دستگاه های طعم دهنده و حجم دهنده اشاره کرد، دستگاه های مانند انژکتور، این دستگاه توسط سوزن های بسیار ریز وارد بافت های گوشت شده و طعم دلخواه را به محصول اضافه خواهد کرد تا علاوه بر تاثیر مطبوع بر طعم آن بر وزن آن نیز تاثیر بسیار عالی گذاشته و برای هر تولید کننده ای ایده آل خواهد بود. از کاربرد های مهم آن در صنعت ما تولید گوشت های طعم دار بخصوص تولید جوجه کباب زعفرانی است.

برخی دیگر از ماشین آلات این بخش ماشین آلات کنترلی می باشند. دستگاه هایی برای کنترل چربی محصول نهایی که به آنالیزور چربی شهرت دارند.

گروه ماشین آلات پروسسینگ یا فرآوری به دلیل هزینه های اولیه نسبتا گزاف در نگاه اول به صرفه نمیاید اما با نگاه درست و محاسبات دقیق می توان ثابت کرد این بخش از خط تولید برای هر تولید کننده ای ایده آل و اقتصادی است، چرا که علاوه بر بالا بردن تنوع تولید کمک شایانی به کاهش مواداولیه هزینه بر خواهد کرد.

Demo Options

pattern 28
pattern 29
pattern 30
pattern 31
pattern 32
pattern 33
pattern 34
pattern 35
pattern 36
pattern 37
pattern 38
pattern 39
pattern 40
pattern 41
pattern 42
pattern 43
pattern 44
pattern 45

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout